Koncert z okazji 90-lecia urodzin J. Gniatkowskiego

POWSPOMINAJMY RAZEM

Koncert z okazji 90. rocznicy urodzin Janusza Gniatkowskiego

„Z piosenką przez świat”

16 września 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej, przy ul. Wilsona 16 w Częstochowie, odbędzie się koncert wokalno-symfoniczny z okazji 90. rocznicy urodzin Janusza Gniatkowskiego. Na to uroczyste wydarzenie zapraszają organizatorzy: żona Artysty   Krystyna Maciejewska-Gniatkowska oraz Fundacja imienia Edwarda, Jana, Józefiny Reszków.

Koncert ma na celu upamiętnienie fenomenalnego polskiego piosenkarza, legendy polskiej piosenki o fantastycznym głosie   Janusza Gniatkowskiego „Wielkiego Gniadego”, którego nazwisko można znaleźć w każdej Encyklopedii Muzycznej, i który na trwałe zapisał się na kartach polskiej, narodowej kultury. Będzie to wyjątkowa okazja do przypomnienia, wylansowanych przez niego przebojów, reprezentujących różne style muzyczne.

Jubileuszowy koncert przybliży także historię życia i ścieżkę kariery piosenkarskiej, urodzonego we Lwowie piosenkarza. Janusz Gniatkowski był mocno związany z Częstochową i regionem częstochowskim – tu przez wiele lat mieszkał i pracował. Pisali dla niego najwybitniejsi kompozytorzy i autorzy tekstów, nagrywał z najlepszymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami, zaśpiewał i nagrał setki piosenek. Pobijał rekordy popularności gromadząc na koncertach jako pierwszy w historii ponad 100 tysięcy widzów. Jeszcze po koncercie Jubileuszowym w 2008 roku, zgromadził przed telewizorami ponad 2 miliony wielbicieli, to kolejny rekord.

Koncert z okazji 90. urodzin Janusza Gniatkowskiego będzie składał się wyłącznie z piosenek wylansowanych przez Mistrza. Przeboje „Wielkiego Gniadego” śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady, między innymi: Andrzej Dyszak, Mariusz Kalaga, Edward Hulewicz, Krzysztof Antkowiak, Krystyna Maciejewska, zespól Homo Homini oraz najlepsi laureaci Ogólnopolskich Festiwali Piosenek Gniatkowskiego, które od 2007 roku odbywają się w Poraju. Koncert poprowadzą artyści: Paweł Sztompke i Ryszard Rembiszewski. Piosenkarzom akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą wybitnego dyrygenta   Tomasza Chmiela.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na koncert, który zapewni Państwu wyjątkowe chwile i wspaniałe wspomnienia. Bilety w cenie 60 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy) można zakupić w kasie Filharmonii Częstochowskiej, przy ul. Wilsona 16 w Częstochowie oraz on-line na: www.filharmonia.com.pl.

Kasa Filharmonii czynna w dniach od 6-17 sierpnia do poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 16.00; od 20 sierpnia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00.